Nisan 12, 2009


Büyük şehirler dışında, küçük yerlerde insanın başı darda kaldıkça yardım isteyebileceği ve hemen ulaşabileceği insanlar hem çoktur, hem de size kısa zamanda ulaşabilirler.

Ancak yine de herkesin her derdinizi çözebilmesine imkan yoktur. Öyle bir durumda kalabilirsiniz ki kimi arıyacağınızı bilemezsiniz. Ya da ulaşamazsınız. İşte böyle zamanlarda küçük yerde de olsanız yardımınıza koşacak, derdinize bir çare bulacak birini ararsınız. Bir "çareciyi". Bu çareci Ayvalık'ta var. Adı Müfit Kumcuoğlu.

Kendisinin iknci el mallar satan bir dükkanı var. Dükkanda genellikle ev eşyaları bulunuyor. Ancak siz ne isterseniz, örneğin denizcilik malzemeleri, arabanızın, bisikletinizin, teknenizin bir parçasını tedarik edebiliyor. Ama asıl çareciliği siz gerçekten çaresiz kaldığınızda ortaya çıkıyor. Örneğin denizin ortasında tekneniz arızalandı ve kaldınız. Yerinizi bildiriyorsunuz gelip sizi alıyor. Anahtarı evde unuttunuz, sokakta kaldınız, evinizi su bastı, damınız akıyor, bahçedeki ağaç devrildi, bahçeniz çapalanacak, otlar yolunacak, otel bulunamadı sokakta kaldınız, gibi akla hayale gelmiyecek zor durumlarınız için SOS gönderebileceğiniz biri. Ayvalık seyahatinizden önce numarasına bir yere not edin. Belki sizin de işiniz düşebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder